Bon turystyczny 500+
Najważniejsze informacje

Bon Turystyczny 500+ Biuro Podróży "Albicja" Białystok

Bon turystyczny 500+
Najważniejsze informacje

Co to jest bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny, zwany też Bonem Turystycznym lub Bonem 500+ (500 plus), to jednorazowe świadczenie przysługujące każdemu dziecku, którym można zapłacić za imprezę turystyczną lub noclegi w hotelu w Polsce.

Komu przysługuje bon turystyczny 500 plus?

Bon Turystyczny przysługuje każdemu dziecku, któremu przysługuje świadczenie z programu Rodzina 500+. W tym przypadku dotyczy to jednak dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia do dnia wejścia w życie ustawy, czyli dzieci urodzone po 18 lipca 2002 roku, ale nie później niż 31 grudnia 2021 roku. Bon przysługuje też dzieciom umieszczonym w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Jak otrzymać bon 500 plus? W jaki sposób składać wnioski o bon?

Żeby otrzymać bon, nie trzeba składać żadnego dodatkowego wniosku. Wystarczy go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

W jakiej formie bon jest wydawany?

Bon ma formę elektroniczną, tzn. że rodzice uprawnionych dzieci nie dostaną żadnego papierowego dokumentu o przysługującym bonie.

Jak skorzystać z bonu?

  1. Żeby skorzystać z bonu trzeba przede wszystkim mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, zalogować się na swoje konto, sprawdzić i potwierdzić poprawność danych posiadanych przez ZUS (w szczególności nasz adres mailowy i numer telefonu) i aktywować bon. ZUS przekaże bon w formie elektronicznej SMS-em lub mailem.
  2. Następnie należy dokonać rezerwacji wybranego wyjazdu w biurze podróży lub noclegu w hotelu.
  3. Przy opłacaniu wyjazdu (noclegu w hotelu) należy podać kod obsługi płatności, a następnie kod potwierdzający tę płatność.

Jaka jest wartość bonu?

Jeden bon ma wartość 500 zł. Na każde dziecko przysługuje jeden bon, ale na dziecko niepełnosprawne można otrzymać dodatkowy bon, również o wartości 500 zł.

Czy bonem można płacić kilka razy?

Tak. Bonem można płacić kilka razy, do wyczerpania środków przypadających na bon, a więc jeśli wycieczka lub nocleg kosztują mniej niż 500 zł, to reszta nam nie przepada.

Co zrobić w sytuacji, gdy kwota za wycieczkę (noclegi w hotelu) będzie przewyższać wartość bonu?

Kiedy wycieczka lub noclegi w hotelu przekraczają wartość bonu, brakującą kwotę można dopłacić gotówką, kartą lub przelewem.

Na co można wydać pieniądze z bonu 500+?

  1. Impreza turystyczna, np. organizowane przez biuro podróży:
  2. Usługa hotelarska realizowana przez:

Aktualna oferta wyjazdów organizowanych przez nasz biuro:

https://albicja.pl/bon-turystyczny-500-oferta/

Udostępnij ten wpis