W Karkonosze śladami poszukiwaczy skarbów – 4 dni

690,00

Zapytaj o ofertę

Najpopularniejsze atrakcje Karkonoszy

Wykorzystaj Bon Turystyczny 500+

Informację o dostępności oferty i zweryfikowanej cenie według cennika otrzymasz na maila po wysłaniu do nas rezerwacji. Rezerwuj!

Wyczyść

Product Description

 • Bezpieczna impreza turystyczna zorganizowana ze wszystkimi zasadami przeciwdziałającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
 • Program imprezy turystycznej ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zamianie.
 • Impreza turystycznej może zostać odwołana z powodu niedostatecznej liczby uczestników najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem.
 • W przypadku anulacji imprezy turystycznej proponujemy alternatywną ofertę lub bezzwłocznie zwracamy wpłaconą kwotę w 100 % na Państwa konto/bon turystyczny.
SKU: brak. Kategoria: .
   

KARKONOSZE 

KARKONOSZE to najwyższe i największe pasmo Sudetów jednego z dwóch głównych pasm w naszym kraju. Cały region górski jest warty poznania. Zapewne wszyscy słyszeliśmy o najwyższym szczycie Karkonoszy Śnieżce i zarazem najwyższej kulminacji Sudetów, o Szrenicy, Śnieżnych Kotłach, Wodospadach Kamieńczyka i Szklarki, Wodospadzie Podgórnej, Świątyni Wang, formacjach skalnych takich jak Pielgrzymi, zamkach i innych.
Walory turystyczne Karkonoszy od wielu lat doceniane są przez miłośników górskich wycieczek i zwolenników aktywnego wypoczynku. Tu znajdziemy raj dla wędrowców o zróżnicowanym stopniu trudności, ciszę , spokój , a także dużo rozrywki dla całej rodziny.

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie w samym centrum Karkonoszy niedaleko Karpacza w urokliwej miejscowości nad potokiem Przesiece w przyjaznym ośrodku dla rodzin z dziećmi.

Ośrodek położony na dużej działce, ogrodzony, z infrastrukturą do wypoczynku, sportu i zabawy, z boiskiem do siatkówki i koszykówki, placem zabaw, miejscem na grill i ognisko, wi-fi. Pokoje 2, 3 ,4 os. z łazienkami i TV, częściowo z balkonami.

Zakwaterowanie od godz. 16.00

WYŻYWIENIE

 • śniadania i obiadokolacje  serwowane do stolika w dużej jadalni

ROZKŁAD JAZDY – WYJAZDY

05.00 Białystok
06.00 Bielsk Podlaski
07.00 Siemiatycze
08.00 Siedlce

ROZKŁAD JAZDY – PRZYJAZDY

23.00 Siedlce
24.00 Siemiatycze
01.00 Bielsk Podlaski
02.00 Białystok

PROGRAM

1 dzień
Wyjazd wg rozkładu. Po trasie zwiedzanie Wrocławia Szlakiem Krasnali.
Przyjazd do ośrodka na obiadokolację ok. godz. 19.00

2 dzień
Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na Szlak Waloński. Najpierw udamy się nad Wodospad Szklarki i Kamieńczyka gdzie Walonowie pracowali już w XI w dla książąt piastowskich w dorzeczu rzeki Kamiennej i Szklarki. Następnie odwiedzimy Osadę Poszukiwaczy Skarbów w której poznamy codzienne życie i kulturę Walończyków- średniowiecznych mistrzów w wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych, rud żelaza, metali, kamieni szlachetnych i kwarcu. Poznamy i w rzeczywistości użyjemy i uruchomimy narzędzia i urządzenia jakimi posługiwali się poszukiwacze skarbów Gór Olbrzymich. Zobaczymy proces powstawania gwoździa kopalnianego i sprawdzimy swoje siły w Quizie z niespodziankami. Na koniec odwiedzimy Strażnicę Walońską pełną skarbów ziemi a w niej minerały kolekcjonerskie, formy użytkowe z kamieni, biżuterię ze srebra i kamieni ozdobnych, minerały cięte, bębnowe, szlifowane. Część z nich na pewno zabierzemy do domu ( za opłatą… niestety).
Powrót do ośrodka na obiadokolację ok. godz. 18.00

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na przepiękną nietrudną pieszą trasę nad Mały Staw. Rozpoczniemy wędrówkę od Karpacza w pobliżu unikatowego zabytku skandynawskiej architektury Świątyni Wang z XII w . Będziemy wędrować szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego podziwiając popularne skały Pielgrzymy, Kocioł Wielkiego i Małego Stawu, Śnieżkę, Kopę , Czarny Grzbiet i dotrzemy do Polany. Tu zrobimy odpoczynek zanim wyruszymy do Małego Stawu, Samotni i schroniska Strzecha Akademicka. Podczas odpoczynku po trasie Quiz z nagrodami.
Powrót do ośrodka na obiadokolację ok. godz. 18.00

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na zdobycie obronnego Zamku Chojnik 627 m n.p.m. Poznamy legendę o pięknej i okrutnej córce kasztelana Kunegundzie. Następnie udamy się do Parku Zdrojowego w uzdrowisku Cieplice- Zdrój, a chętni będą mogli zażyć chwilę relaksu w nowoczesnych basenach termalnych Termy Cieplickie.
Po południu ok. 14.00 wyruszymy w drogę powrotną.
Na trasie obiad za dodatkowa opłatą

ŚWIADCZENIA W CENIE

 • transport autokarem
 • 3 noclegi w pokojach wg zamówienia (2, 3, 4 os. z łazienkami)
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • całodzienne wycieczki z przewodnikiem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW

DODATKOWO PŁATNE

 • bilety wstępu na realizację programu płatne na miejscu ok. 30 zł ulgowy; 40 zł normalny
 • obiad w drodze powrotnej 30 zł

CENA

690 zł – dorośli, dzieci powyżej 2 lat
200 zł – dzieci do 2 lat