Obóz żeglarski rekreacyjny – Ostróda 2022 / wiek 13-18 lat (11 dni)

Promocja

2303,002803,00

Zapytaj o ofertę

Obóz młodzieżowy na Mazurach 2022

Wykorzystaj Bon Turystyczny 500+

Rezerwując obozy lub kolonie w Polsce możesz opłacić część kosztów (do 500 zł za uczestnika) za pomocą Bonu Turystycznego.

Informację o dostępności oferty i zweryfikowanej cenie otrzymasz na maila po wysłaniu do nas rezerwacji. Rezerwuj!

Wyczyść

Product Description

Obóz żeglarski na Bon Turystyczny

Additional Information

Miejsce wypoczynku

Jeziora

Kierunek

Polska

Wyżywienie

FB

Transport

Autokar, Dojazd własny

Rodzaj aktywności

Aktywne/Sportowe

Płatność

Przelew, Gotówka, Karta, Bon Turystyczny 500+

SKU: brak. Kategorie: , , , .
   

Ostróda

Ośrodek Wypoczynkowy Bajka, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda, położony jest bezpośrednio nad jeziorem Drwęckim, ma własną piaszczystą plażę, molo, kąpielisko strzeżone z ratownikiem WOPR i przystań żeglarską. Teren ośrodka jest obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony, z boiskami i miejscami do prowadzenia zajęć, miejscem na ognisko czy grilla. Duża stołówka i wiele sal zajęciowych zapewniają miejsce w których możemy organizować różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy oraz “wieczorną kawiarenkę” gdzie uczestnicy spędzają czas grając w “Mafię”, bilard czy ping-ponga. Rozległe jezioro Drwęckie to duży i żeglowny akwen, który umożliwia nam realizację wszelkich wodnych aktywności od żeglarstwa poprzez windsurfing, spływy kajakowe, rejsy motorowodne, holowanie za motorówką na nartach wodnych czy bananie. Bliskość lasu i dzikich terenów to dobre miejsce na organizację paintballa i wypraw quadowych oraz obozowych wycieczek czy gier terenowych. Na obozie podstawę zajęć stanowią: żeglarstwo, windsurfing, inne sporty wodne (narty wodne, wakeboard, rejsy motorowodne, holowanie na bananie), paintball i quady. W ośrodku całodobowo dyżuruje pielęgniarka.

Program obozu młodzieżowego:

Obóz żeglarski rekreacyjny (13-18 lat)

Zarażamy pasją do żeglarstwa! Codziennie przez pół dnia żeglujemy po jeziorze Drwęckim na jachtach kabinowych i omegach. Uczestnicy poznają podstawy żeglarskiej wiedzy i biorą aktywny udział w prowadzeniu jachtu, sterowaniu, obsłudze żagli. Pozostałą część dnia spędzamy na różnorodnych aktywnościach obozowych, istnieje możliwość wydłużenia zajęć żeglarskich dla chętnych w zależności od pogody i liczby chętnych.

Program wspólny wszystkich obozów:

Wyprawy kajakowe, rejsy żeglarskie, rowery wodne, gry i zajęcia sportowe, wyjścia na kąpielisko i na plażowanie, holowanie na deskach za motorówką, strzelnica (wiatrówki, proce, łuki), festiwal kolorów (z proszkami Holi), aktywne gry i zajęcia integracyjne: gra flagi, podchody, mecz kadra-uczestnicy, pin-ball, bilard, ping-pong, badminton, kręgle na profesjonalnym torze, ogniska z pieczeniem kiełbasek, grillowanie, wieczorna kawiarenka z dyskoteką, karaoke, grą w Mafię.

Program fakultatywny:

– Dodatkowa jazda quadem 75 PLN/godzina.

– Dodatkowy paintball: 120 PLN (pół dnia zajęć).

– Gokarty 160 PLN (jeden wyjazd na profesjonalny tor w Olsztynie, ok. 21 minut jazdy gokartem).

– Holowanie za motorówką: oponka 55 PLN, banan 40 PLN, narty wodne 75 PLN.

– Rejs motorówką 80 PLN.

Zakwaterowanie w Wałdowie k. Ostródy

10 noclegów. Ośrodek Bajka w Wałdowie, z własną plażą, strzeżonym kąpieliskiem, przystanią żeglarską. Pokoje 2,3, 4 osobowych (w pawilonie, w każdym pokoju łazienka – wc+prysznic) oraz w domkach (w każdym łazienka wc+prysznic), stołówka i wiele sal zajęciowych do organizacji obozowych zajęć, dyskotek i imprez, sala na “wieczorną kawiarenkę”.

Świadczenia w cenie

Zakwaterowanie: ośrodek Bajka w Wałdowie, z własną plażą, strzeżonym kąpieliskiem, przystanią żeglarską. 10 noclegów w pawilonie w pokojach 2,3, 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka – wc+prysznic) oraz w domkach (w każdym łazienka wc+prysznic), stołówka i wiele sal zajęciowych do organizacji obozowych zajęć, dyskotek i imprez, sala na “wieczorną kawiarenkę”. Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu + prowiant na drogę powrotną. Transport: autokar turystyczny. Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15000 PLN. Opieka wychowawcy/instruktora. Realizacja programu.

Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera

  • Opłat za program fakultatywny
  • Przy wyborze opcji “Inne – dojazd dodatkowo płatny” dopłata 0 – 250 PLN – transport w zależności od miasta wyjazdowego wg rozkładu jazdy
  • Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.Stawki za dodatkowe ubezpieczenie:
  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – 4,2% ceny imprezy
  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 6,2% ceny imprezy
  • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – 2,2% ceny imprezy
  • Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – 3,2% ceny imprezyOgólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

Informacje praktyczne

Program jest realizowany w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Obowiązkowa kaucja zwrotna 50 PLN płatna na miejscu na pokrycie ewentualnych strat w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. Na obóz quadowy: 2 zdjęcia legitymacyjne. Egzamin na patent żeglarza jachtowego wg cennika PZŻ (ok. 150 PLN) płatne w dniu egzaminu. Wymagane ukończone 14 lat, ważna legitymacja, zgoda rodziców, zdjęcie legitymacyjne (3,5×4,5 cm), wniesienie opłaty. Zabierz ze sobą: rękawiczki bez palców (rowerowe), ciepłą bluzę, długie spodnie, dres, polar, sztormiak lubnieprzemakalną kurtkę z kapturem, czapkę z daszkiem lub inne nakrycie głowy, buty plażowe – do pływania i zabawyw jeziorze (mogą być też sandały z zapięciem), klapki, kalosze lub buty nieprzemakalne. Mały plecak, okularyprzeciwsłoneczne, bidon na wodę, latarkę, środki przeciw komarom i kleszczom, krem z flirtem UV. Dodatkowo obozy paintballowo-quadowe: ubranie „polowe” do zajęć w terenie, ciężkie buty za kostkę. Nie dopuszczamy do zajęć w adidasach itp. obuwiu. Chętni dodatkowo mogą zabrać: indywidualne ochraniacze quadowe tzw. buzzery-zbroje, nakolanniki, nałokietniki, gogle, kominiarki, camelback itp.Planowany przyjazd do ośrodka ok. 20.30. Planowany wyjazd z ośrodka ok. 06.30. Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż 16.00, wyjazd nie później niż godzina 11.00.

Dojazd

Uwaga:

  • godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi!
  • wyjazdy z tabeli w ostatnim turnusie mogą nie być realizowane ze wszystkich miast
Miasto Godz.
wyjazdu
Dopłata Godz.
powrotu
023 Kraków

ul. Reymonta 22, parking dla autokarów
przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)
06:00 250 zł 21:00
017 Katowice

ul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy –
Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6,7 (lub inne wg informacji dworcowej)
07:15 230 zł 19:45
005 Częstochowa

ul. Drogowców 1, parking przy stacji paliw Lotos (kierunek Warszawa)
08:45 0 zł
036 Piotrków Trybunalski

ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 1
10:45 180 zł 16:15
029 Łódź

ul. Brzezińska 27/29, Parking przy Centrum Handlowym M1
(zatoczka autokarowa na wprost wejścia, przy parkingu D2)
12:15 180 zł 14:15
062 Wrocław

ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11
06:00 250 zł 21:00
025 Leszno

ul. Balonowa 55, stacja paliw Pieprzyk
07:30 230 zł 19:30
039 Poznań

ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP
09:00 200 zł 18:00
060 Warszawa

Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
14:15 180 zł 12:45
028 Lublin

ul. Radziszewskiego 16, parking przed Chatką Żaka
11:45 250 zł 15:15