Zamrzenica – obóz wędkarski 10-18 lat

3199,003999,00

Zapytaj o ofertę
Zamrzenica – obóz wędkarski

– leśna przygoda w Borach Tucholskich
– aktywne wakacje nad Jeziorem Koronowskim
– profesjonalna kadra: instruktorzy strzelectwa, survivalu i wspinaczki

Program wspólny
Wędrówki piesze i rowerowe duktami leśnymi Borów Tucholskich; zajęcia sportowe i rekreacyjne – plażowanie i kąpiele w jeziorze, kajaki i rowery wodne, turnieje sportowe, zaprawy poranne; przejście wojskowego toru przeszkód, ogniska z pieczeniem kiełbasy; „wakacyjne kino”; terenoznawstwo – „czytanie mapy”, odnajdywanie północnego kierunku, posługiwanie się busolą, wędrówki na orientację, wyznaczanie azymutów, nocne podchody; strzelectwo – strzelanie z łuków i proc oraz krótkiej i długiej broni pneumatycznej; pierwsza pomoc – opatrywanie ran, wzywanie pomocy, konstruowanie noszy, transport rannego w trudnych warunkach, symulacja akcji ratunkowej, gra samarytańska sprawdzająca zdobytą wiedzę; techniki linowe – nauka wiązania węzłów i asekuracji, pokonywanie mostów linowych, wspinaczka po skrzynkach i zjazd „kolejką tyrolską”.

Wyczyść

Additional Information

Przedział wiekowy

6-18

Transport

Autokar, Dojazd własny

   

Program

Wędkarstwo
(10-14 lat), (15-18 lat)

Chciałbyś złowić swoją pierwszą „taaaaką” rybę? Poznać podstawy i różne techniki wędkarskie? A może już jesteś wędkarzem, ale chciałbyś doskonalić swoje umiejętności i sprawdzić je w praktyce? Zapraszamy na obóz wędkarski. Jeśli masz swoje wędki – weź je ze sobą. Jeśli nie, to nie martw się – zapewnimy odpowiedni sprzęt, pamiętaj tylko o zabraniu gumowych butów.
Nauka wędkowania: metodą spławikową, gruntową i spinningową.
Pokazy wędkarstwa wyczynowego, wędkowanie z brzegu, z łodzi i w nocy, połów karpi, amurów, karasi, linów, szczupaków, węgorzy i sumów.
Całodniowa wyprawa na łowisko specjalne: nauka i pokazy wędkarstwa karpiowego metodą „no-kill” („złów i wypuść”).
„Test wędkarza”: zawody wędkarskie (spławikowe, rzutowe, rzut sztuczną przynętą na celność).
Zajęcia survivalowe: budowa szałasów, rozpalanie ognisk, biwak „pod gołym niebem”, nauka wędkowania metodami traperskimi, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach.
Wielobój wędkarski: wyścig na szczudłach, slalom rowerem „Składak”, opłynięcie boi łodzią wiosłową.
Wycieczki kajakowe: po zakątkach Jeziora Koronowskiego, nauka pływania w kanoe. OSF: pokonywanie na czas wojskowego toru przeszkód.

Program fakultatywny

Paintball – 60 PLN/100 kul; 90 PLN/200 kul.
Paintball Laserowy – 35 PLN/godz.
Zajęcia na profesjonalnej strzelnicy – 160 PLN.
Program fakulatywny dostępny i płatny na miejscu.

Zakwaterowanie

W OW „Leśne Ustronie” w drewnianych domkach typu Brda – składających się z 2 pokoi 2-os. i 1 pokoju 2/3-os, oraz domkach typu Chata składających się z 2 pokoi 2-os. Domki z łazienkami i aneksem kuchennym. „Sztuka przetrwania”, „Leśna potyczka” i „ASG Siły specjalne”: opcja noclegów w wojskowych namiotach 10-osobowych (4-8 osób w namiocie), wyposażonych w wojskowe, składane łóżka z materacami i kocami, szafki na ubrania i wieszaki (niezależne zaplecze sanitarne). Na terenie obiektu: jadalnia, kawiarnia, świetlica, sklepik spożywczy, tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, plac zabaw, miejsce na ognisko, pole militarno-taktyczne z fortyfikacjami, mini park linowy, plaża z pomostami i wojskowy tor przeszkód.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów (w terminie 6 – 8 noclegów)
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki + podwieczorek). Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Możliwość diety wegetariańskiej (bez dopłaty) po wcześniejszym zgłoszeniu.
Transport: autokar turystyczny.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 zł.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 4 zł.
Opieka kadry wychowawczej, ratowników i instruktorów. Realizacja programu.

Uwagi praktyczne

Kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Obóz „10 szalonych przygód” i „Poszukiwacze Leśnych Pokemonów” – wymagana umiejętność jazdy na dwukołowym rowerze. Podział na grupy wiekowe wszystkich typach obozów będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danych przedziałach wiekowych. Zabierz ze sobą: mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres, kurtkę przeciwdeszczową, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach, buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, ręcznik. Od każdego uczestnika pobierzemy kaucję w wysokości 50 PLN na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka.
Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 16.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 10:00
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 15.00, wyjazd nie później niż o godz. 12.00

Informacja o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
– dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży,
– opłat za program fakultatywny,
– opłaty za łączenie turnusów/ 200 zł.

Tabela dopłat

Cena Opis
6% 1 * gwarancja niezmienności ceny
3.3% 1 * PROMOCJA 25% – Ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej – RG+RGS
4.8% 1 * PROMOCJA 25% – Ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej z chorobami przewlekłymi – RG+RGS+CP
1 * Rezygnuję z wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej