Wilno-Kowno-Troki 4 dni

899,00999,00

Zapytaj o ofertę
Trasa zagraniczna: Kowno – Wilno – Troki
Wyczyść

Product Description

1) Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
2) Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających.  Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
3) Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

DOSTĘPNOŚĆ OFERTY I AKTUALNA CENA PO POTWIERDZENIU PRZEZ BIURO PODRÓŻY “ALBICJA”

Additional Information

Wyżywienie

HB

Transport

Autokar

MIEJSCE WYJAZDU

Augustów, Inne miasta-dojazd dodatkowo płatny, Warszawa, Łomża

   

Program

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Kowna, zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku kowieńskiego, katedra św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna. Wyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Trasa: ok. 550 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna, m.in: kościół św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się Plac Jana Pawła II, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce, kościół św. Anny oraz kościół Bernardyński, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Czas wolny lub dla chętnych wjazd na wieżę telewizyjną z obrotową o 3600 platformą widokową (płatne dodatkowo). To najwyższy budynek na Litwie. Jej wysokość to 326,5 metra i zdecydowanie przewyższa Wieżę Eiffla. Widoczność przy dobrej pogodzie sięga 50 km. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 30 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy, m.in. plac Katedralny, Bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą oraz pomnik Giedymina – założyciela Wilna. Góra Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą Wilna. Stare Miasto, m.in. Pałac Prezydencki (z zewnątrz), budynek Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, cela Konrada, Ostra Brama. Czas wolny na starówce. Republika Zarzecza – słynna wileńska republika artystów. Dzielnica, oddzielona od Starówki rzeką Wilejką, charakteryzuje się urokliwą zabudową i niepowtarzalnym, artystycznym klimatem stwarzanym między innymi przez przepiękne rzeźby – symbole. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 30 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Na początku XV wieku został wzniesiony potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich. Ściany niektórych komnat przyozdobione są mapami i obrazami, które ukazują potęgę Wielkiego Księstwa Litewskiego. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji. Dla chętnych rejs stateczkiem po jeziorze, sesja zdjęciowa przepięknych krajobrazów (płatne dodatkowo). Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 500 km.
Całość trasy: ok. 1100 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

• przejazd autokarem lub wygodnym busem
• 3 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 3 śniadania i 3 obiadokolacje
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
• TFG (0 zł)

DODATKOWO PŁATNE:

• pakiet do realizacji programu: 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
•  rejs stateczkiem w Trokach: 10 EUR (fakultatywnie)

DOPŁATY OPCJONALNE:

– dopłata do pokoju 1-osobowego: 330 zł

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub wygodnym busem turystycznym (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

MIASTO MIEJSCE GODZINA CENA
KRAKÓW* ANTENKA Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta 00:05 180 PLN
ŁÓDŹ ANTENKA Dworzec Łódź Fabryczna, poziom -1, plac Bronisława Sałacińskiego 1 03:00 100 PLN
WARSZAWA Dworzec Autobusowy Zachodni 06:00 0 PLN
ŁOMŻA  Dworzec Autobusowy 08:00 0 PLN
AUGUSTÓW Parking przy hotelu Polonia, ul. Mazurska 4 10:00 0 PLN
SUWAŁKI Przystanek MPK przy Dworcu PKS, ul. Utraty 11:00 0 PLN
RZESZÓW ANTENKA Dworzec Lokalny daw. Podmiejski 23:30 dn. poprzedn. 180 PLN
RADOM ANTENKA Dworzec Autobusowy 03:15 150 PLN
WROCŁAW ANTENKA Dworzec Autobusowy 23:30 dn. poprzedn. 180 PLN
POZNAŃ ANTENKA Dworzec Autobusowy 23:50 dn. poprzedn. 180 PLN
TORUŃ* ANTENKA Dworzec PKS 01:00:00 150 PLN
WŁOCŁAWEK* ANTENKA Dworzec Autobusowy 03:00 150 PLN
PŁOCK* ANTENKA Dworzec Autobusowy 04:00 150 PLN
GDAŃSK ANTENKA Dworzec Autobusowy 00:40 180 PLN
ELBLĄG ANTENKA Dworzec Autobusowy 02:00 180 PLN
OSTRÓDA ANTENKA Dworzec Autobusowy 03:20 160 PLN
OLSZTYN ANTENKA Dworzec Autobusowy 04:10 150 PLN