Grecja- Tolo- Grecka przygoda

3500,00

Zapytaj o ofertę
GRECJA TOLO

Tolo to jeden z najpopularniejszych kurortów greckich , położony we wschodniej części Peloponezu. Malownicze górskie krajobrazy, piaszczysta plaża z licznymi tawernami z ofertą greckich przysmaków, lazurowe, ciepłe morze, różnorodność rozrywek i aktywności to świetna oferta na spędzenie wymarzonych wakacji. Bliskość, wielu ciekawych antycznych zabytków stwarza możliwość poznania kultury starożytnej Grecji. Odkryj z nami Grecję na mnóstwo sposobów.

Wyczyść
   

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Aten. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie.  Kolacja- zimna płyta.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Aten (Akropol, Areopag-siedziba pierwszego Sądu, Stadion Panatenajski, zmiana warty pod Parlamentem, Luk Cesarza Hadriana, pomnik Aleksandra Wielkiego). Czas wolny na Place, w dzielnicy rzemieślniczej. Przejazd do Tolo. Po drodze postój – Kanał Koryncki, który w całości został przekopany przez człowieka. Łączy ze sobą 2 morza: Jońskie i Egejskie oraz oddziela Wyspę Peloposa od kontynentu. Zakwaterowanie w hotelu , kolacja.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Myken, które są kolebka kultury Europejczyków. Zobaczymy m.in Grób Agamemnona, cytadele mykeńską, muzeum z Maska Agamenona oraz salą życia i salą śmierci. Zastanowimy się wspólnie jak toczyła się Wojna Trojańska i czy mogła trwać aż 10 lat i toczyła się o Piękna Helenę. Przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy niepodległej Grecji, zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu , kolacja.

Dzień 4

Po lunchu wyjście na Akropol Asini – najważniejsze dzisiaj miejsce w sąsiedztwie Tolo. Stad mityczny król Saron kierował handlem do mniejszych zatoczek egzekwując porządek, dostarczenie towaru oraz płatność opierająca się na wymianie towaru oraz wartościowym obolu. Kolacja w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do starożytnego Epidauros, zwiedzimy sanktuarium antycznego boga sztuki medycznej, zobaczymy największy teatr antyczny, na którym do dnia dzisiejszego wystawiane są sztuki Ajschylosa, Sofoklesa, Eurypidesa. Tutaj dokonano pierwszej trepanacji czaszki, pierwszego cesarskiego ciecia, tutaj powstały słowa przysięgi Hipokratesa. Przejazd do osobliwego monastyru Kalami, prowadzonego przez mniszki. Warownia przypomina wieki średnie i jest jednym z piękniejszych na Peloponezie. Posłuchamy o : ascezie, o zdobieniu freskami ścian cerkwi, jak pisze się ikony i jak wygląda życie mniszek. Kolacja w hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Koryntu- zwiedzanie potęgi ekonomicznej starożytnych Greków. W Starożytnym Koryncie zobaczymy jak wyglądała największa Agora grecka czyli miejsce spotkań pełnoprawnych obywateli, gdzie przemawiał Św. Paweł oraz gdzie panował Mityczny król Syzyf. Zobaczymy słynna górę – miejsce prac Syzyfowych. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie- 4 noclegi w Tolo i 1 noc w Atenach

Obiekt Pitsakis Hotel *** położony jest w dogodnej lokalizacji w centrum miejscowości Tolo i oferuje klimatyzowane pokoje, bar oraz ogród. Do dyspozycji Gości przygotowano takie udogodnienia, jak restauracja, obsługa pokoju, wspólny salon oraz bezpłatne Wi-Fi we wszystkich pomieszczeniach. Oferta hotelu obejmuje pokoje rodzinne. Po remoncie w 2019 roku hotel jest typowo butikowym obiektem. Śniadania i obiady podawane są w patio lub w restauracji w formie bogatego bufetu.
Odległość hotelu od morza 50m. Jego doskonała lokalizacja jest dodatkowym atutem hotelu. Pomimo położenia w centrum kurortu gwarantuje spokojny wypoczynek.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 4 noclegi w Tolo i 1 noc w Atenach. Pokoje 2,3 osobowe.

Wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji w formie bufetu w formie bufetu w Tolo w Atenach posilki serowane (oprocz sniadania)

Transport: Przelot na trasie Warszawa – Ateny – Warszawa, . Przejazdy autokarem lub minibusem.
Bagaż: 1 sztuka do 23 kg, podręczny 8 kg

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.: KL – 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW – 15.000 PLN, BP – 1000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 zł.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Podany program jest ramowy. Rozkład lotów i kolejność realizacji świadczeń może ulec zmianie.

Informacja o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
– kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, zwyczajowe napiwki, opłaty rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów. Koszt – ok. 80 EUR.

Tabela dopłat

Cena Opis
6% 1 * gwarancja niezmienności ceny
4.4% 1 * Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID i kwarantanną – RG+CQ
6.4% 1 * Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – RG+CP+CQ
1 * Rezygnuję z wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży
2.4% 1 * Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID i kwarantanną – RGS+CQ
3.4% 1 * Ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej z COVID, kwarantanną i chorobami przewlekłymi – RGS+CP+CQ
1 * Rezygnuję z wykupienia ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej

Informacje o przelocie

Wylot: WAW->ATH 2024-02-01
Przylot: -> 2024-02-06