Białoruś | Grodno i Kanał Augustowski 2 dni

Zapytaj o ofertę

BILETY WSTĘPU DODATKOWO PŁATNE, REJS STATKIEM OK 2-10 BYR

 

Product Description

CENA OBEJMUJE:

przejazd busem, 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu 3 * w Grodnie, 2 regionalne obiady, usługa przewodnika w j. polskim w programu, zezwolenie na bezwizowy wjazd, ubezpieczenie NNW i KL

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

2 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe, Szkolne

Transport

Autokar

   

Białoruś – program zwiedzania

1 DZIEŃ

 Wyjazd na Białoruś  we wczesnych godzinach rannych do Grodna. W programie: Stary Zamek Królewski oraz Cerkiew Dolna na dziedzińcu Starego Zamku jeden z zabytków unikalnej grodzieńskiej szkoły architektonicznej XII w., Nowy Zamek wzniesiony za panowania Augusta III , Pałac Batorego, późniejsza posiadłość Sapiehów i Brzostowskich, Barokowa Bazylika Katedralna z cudownym obrazem N.M.P. Studenckiej, najstarsza na Białorusi apteka jezuicka, najstarsza cerkiew w Europie północnej z XII w św. Borysa i Gleba na Kołoży położona na nadniemeńskiej skarpie, Bernardyński kościół Znalezienia Krzyża Świętego, odrestaurowana murowana synagoga żydowska w stylu eklektycznym i mauretańskim, Dom Muzeum Elizy Orzeszkowej, najwybitniejszej polskiej powieściopisarki i publicystki okresu pozytywizmu, Pokrowski Sobór Opieki Matki Bożej, historyczny Plac Stefana Batorego, spacer i czas wolny na uliczkach grodzieńskiej starówki. Obiadokolacja w godzinach popołudniowych, nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Grodna – ciąg dalszy i rejs statkiem po Niemnie lub przejazd nad białoruski odcinek Kanału Augustowskiego – znakomitego obiektu architektury hydrotechnicznej z pierwszej poł. XIX w. łaczącego Wisłę i Niemen. Rekonstrukcja kanału odbyła się w latach 2004-2006 na podstawie XIX wiecznych planów. Na odcinku białoruskim znajdują się cztery śluzy (Kurzyniec, Wołkuszek, Dąbrówka, Niemnowo ). Odwiedzimy czterokomorową śluzę Niemnowo z dobudowaną czwarta komorą w czasie rekonstrukcji. Po drodze zwiedzanie pałacu w Świacku.  Obiadokolacja, wyjazd do Polski.