Podlasie SlowFest
Atrakcje podlasia

Żubr w puszczy | Podlasie

Podlasie SlowFest
Atrakcje podlasia

Podlasie SlowFest 

to interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury.

W ramach współpracy z festiwalem Podlasie SlowFest nasze biuro podróży “ALBICJA”  serdecznie zaprasza Państwa na jednodniowe wycieczki do Puszczy Białowieskiej, Puszczy Knyszyńskiej, Polskiej Amazonii oraz na rajdy rowerowe!

Nie żartujemy! Zabierzemy Cię w dziką krainę z rzeką płynąca wieloma korytami, tworzącą labirynty przeplatających się strumieni i znikających w szuwarach – zupełnie jak tropikalna Amazonka. Zanurzysz się w gąszczu trzcin i przejdziesz bagno suchą stopą. Doświadczysz podróży w czasie, wspomnień filmowych i wielokulturowości tej części Podlasia. To wszystko podczas wycieczki Polska Amazonia nad Narwią

 

A może chcesz poczuć prawdziwe tętno, istotę i magię puszczy? Nie zrobisz tego w czasie jednodniowej wyprawy, ponieważ jest to niemożliwe. Pewnie nie zobaczysz również żubra ale pokonasz ścieżkę „Żebra Żubra” i zobaczysz co skrywa puszcza. Schronisz się w cieniu prastarych drzew i odwiedzisz „Krainę Słońca”. Spróbuj odkryć ją inaczej a nie tradycyjnie jak tysiące turystów. Pomożemy Ci zrobić pierwszy krok, następne pokonasz już sam. Prastara puszcza jedyna taka na świecie wciąż trwa. Odkryj ją dopóki jeszcze jest z nami!  Zapraszamy na wycieczkę Puszcza Białowieska – skarb ludzkości

 

Poczuj siłę natury i magię drzew, odetchnij pełną piersią balsamicznym sosnowym powietrzem! Poczuj klimat Orientu, zobacz cmentarz i meczet tatarski oraz skosztuj tatarskiego jadła, a to wszystko popij czyściutką, rześką woda krynką z Podlasia! Nic prostszego – masz to wszystko w zasięgu ręki- właśnie w Puszczy Knyszyńskiej!

 

W czasie rajdu rowerowego „DO KRAINY BOBRA I CZOSNKU NIEDŹWIEDZIEGO” odwiedzicie Państwa dwa najciekawsze Rezerwaty Przyrody w Puszczy Knyszyńskiej – Rezerwat Jałówka i Rezerwat Budzisk. Zobaczycie Osady zatopione w sercu puszczy, fantastyczne puszczańskie źródliska, „Deszczułkowy dom” i inne ciekawe zakątki.

Uczestnicy rajdu „ZIELONYM SZLAKIEM”  przejadą odcinek trasy  jednego z najciekawszych szlaków Puszczy Knyszyńskiej, zatrzymają się w gospodarstwie agroturystycznym, odwiedzą Leśną Galerię Rzeźb Ryszarda Bołtowicza, zwiedzą Arboretum w Kopnej Górze.

Udostępnij ten wpis