TRUSKAWIEC – MIASTO ZDROWIA

Truskawiec miasto zdrowia, miasto z bogatymi tradycjami, ciekawą architekturą oraz rozbudowaną bazą rehabilitacyjną.

W pierwszej kolejności Truskawiec jako kurort swoją sławą zawdzięcza unikalnemu źródłu mineralnej wody NAFTUSIA, która nigdzie nie ma swojego odpowiednika. Dzięki swoim leczniczym właściwościom woda mineralna NAFTUSIA: sprzyja usuwaniu drobnych kamieni i piasku z dróg moczowych, ma zbadane przeciwzapalne, spazmolityczne i znieczulające działanie, polepsza pracę układu pokarmowego w tym trzustki, chroni i odnawia komórki wątrobowe, wyprowadza z organizmu radionuklidy, normalizuje układ odpornościowy. Oprócz wody NAFTUSIA Truskawiec jest znane z innych źródeł: MARIA, SOFIA, BRONISŁAWA, JÓZIA. W Truskawcu jest dostępna też sól BARBARA i wosk górski (ozokeryt). 

Oprócz tradycyjnych metod leczenia aktywnie rozwija się SPA-kompleks usług, którego podstawą jest uzdrawiająca siła borowiny i wód mineralnych.

Truskawiec zachwyca oraz przyciąga wzrok swoimi krajobrazami oraz bardzo czystym powietrzem. Ozdobą jest zabytek sztuki ogrodowo-parkowej – park uzdrowiskowy, po którym spacery są jednym z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych.  

W malowniczym uzdrowisku został otwarty jedyny w Ukrainie Zachodniej kompleks rozrywkowo-rehabilitacyjny z delfinami. Oprócz oglądania pokazów w delfinarium można skorzystać z unikalnej oferty obejmującej: pływanie z delfinami, delfinoterapię, nurkowanie z delfinami, wykonywanie pamiątkowych fotografii, organizację urodzin.