Białoruś | Grodno-Lida-Holszany-Boruny-Krewo-Połock-Witebsk-Mińsk 4 dni

Zapytaj o ofertę
Bilety wstępu dodatkowo płatne

Product Description

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem marki zachodniej ( klimatyzacja, wc, dvd), 3 noclegi w pok. 2, 3 os. z łazienkami, 3 śniadania, 4 obiadokolacje,przewodnicy w j. polskim i rosyjskim, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, wiza białoruska.

 

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

4 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe

Transport

Autokar

   

Białoruś – program wycieczki

1 DZIEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych na Białoruś do Grodna.

W programie Stary Zamek (zamek królewski w Grodnie, miejsce sejmów walnych I Rzeczypospolitej), Nowy Zamek (nowy pałac królewski wzniesiony w Grodnie w latach 1734-1751 za czasów panowania Augusta III jako letnia rezydencja królów Polski i wielkich książąt litewskich), Kościół pojezuicki, Kościół pobernardyński Znalezienia Krzyża Świętego, Kościół Zwiastowania NMP i klasztor brygidek, Kościół Matki Bożej Anielskiej i klasztor franciszkanów, Cerkiew św.św. Borysa i Gleba, tzw. Kołoża (najstarsza w Białorusi), Apteka jezuicka z 1709 roku, Cerkiew i klasztor bazylianek z XVIII w., Pałac Chreptowiczów z końca XVIII w., zespół zabudowań wzniesionych przez Antoniego Tyzenhauza, dom Elizy Orzeszkowej, pałac Sapiehów z XVII w. Przejazd do Lidy i zwiedzanie Zamku Giedymina- majestatycznego zamku-twierdzy oraz kościoła farnego Podniesienia Krzyża Świętego zbudowanego wg stylu baroku wileńskiego. Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Holszan wsi która do 1945 r. była w granicach Polski i skąd pochodzi Zofia Holszańska -królowa Polski, żona Władysława II Jagiełły. Zwiedzanie ruin zamku obronnego pobudowanego przez Pawła Stefana Sapiehę ok. 1610 r, kościoła św. Jana Chrzciciela, cerkwi św. Jerzego w której znajduje się obraz i cząstka relikwi białoruskiej świętej Julianny Holszańskiej drugiej żony wielkiego księcia litewskiego Witolda. Przejazd do Borun, zwiedzanie kościoła i klasztoru o.o. Bazylianów. Przejazd do Krewa miejsca podpisania unii personalnej między Wielkim Księstwem Litewskim i Królestwem Polskim, zwiedzanie ruin zamku , kościół NMP. Przejazd do Oszmian, zwiedzanie kościoła św. Michała Archanioła Przejazd do Postaw, zwiedzanie Pałacu Tyzenhausa z XVIII w gdzie mieszkał znany ornitolog Konstanty Tyzenhaus, miłosnik sztuki, mecenas, malarz, uczestnik w wojnach napoleońskich. Przejazd do Głębokiego, zwiedzanie Soboru NMP byłego kościoła karmelitów bosych, kościoła św. Trójcy, klasztoru Bazylianów w Berezweczu. Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych i nocleg w Połocku.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie najstarszego miasta na Białorusi Połocka. Zwiedzanie Soboru Mądrości Bożej (Sofijski)jednego z pierwszych budowli chrześcijańskich na Białorusi z XI w i przebudowanego w XVIII w stylu baroku wileńskiego ( obecnie muzeum i sala koncertowa). Zwiedzanie Monasteru Przemienienia Pańskiego i Św. Eufrozyny, a w nim świątyni gdzie zachowały się  XII wieczne freski i spoczywają relikwie św. Eufrozyny orędowniczki duchowej Białorusi oraz krzewicielki oświaty. W świątyni również kopia niezwykle ozdobnego krzyża wysadzanego złotem, srebrem i drogocennymi kamieniami. Przejazd do Witebska, zwiedzanie barokowo -klasycystycznego ratusza, Pałacu Gubernatora, w którym przebywał Napoleon, Katedry Św. Barbary, Muzeum M. Chagala , świątyni NMP z XII w , wysadzonej w powietrze i obecnie odbudowanej, cerkwi bazyliańskiej z XVIII w w stylu baroku wileńskiego. Obiadokolacja, wyjazd na nocleg do Mińska.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu, zwiedzanie Mińska – stolicy pięknego kraju Białoruś. W programie Przedmieście Św. Trójcy -tworzące swego rodzaju mińską starówkę z kamienicami z XIX w., Wyspa Łez-pomnik żołnierzom radzieckim, którzy polegli w Afganistanie, Górne Miasto( dawny Plac Katedralny) z zabytkami z XVII – XVIII w: min.Ratusz, Kościół Przenajświętszej Marii Panny, Katedralny Sobór Sw. Ducha z cudowną ikona Matki Boskiej i relikwiami księżnej Zofii Słuckiej, dom Stanisława Moniuszko, Dom polskiego malarza romantyzmu Walentego Wańkowicza, przejazd na Rakowskie Przedmieście z XVII w cerkwią Św. Piotra i Pawła i mińskim gettem. Przejazd na Plac Niepodległości z podziemnym centrum handlowym i Kościołem Św. Symeona i Heleny.

Obiadokolacja, wyjazd do Polski.