Białoruś | Grodno-Nowogródek-Raków-Wołożyn-Holszany-Boruny-Krewo-Mir-Nieśwież 4 dni

Zapytaj o ofertę
Bilety wstępu dodatkowo płatne

Product Description

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem marki zachodniej ( klimatyzacja, wc, dvd), 3 noclegi w pok. 2, 3 os. z łazienkami, 3 śniadania, 4 obiadokolacje,przewodnicy w j. polskim i rosyjskim, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, wiza białoruska.

 

 

 

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

4 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe

Transport

Autokar

   

Białoruś – program zwiedzania

1 DZIEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych na Białoruś do Grodna. W programie Stary Zamek (zamek królewski w Grodnie, miejsce sejmów walnych I Rzeczypospolitej), Nowy Zamek (nowy pałac królewski wzniesiony w Grodnie w latach 1734-1751 za czasów panowania Augusta III jako letnia rezydencja królów Polski i wielkich książąt litewskich), Kościół pojezuicki, Kościół pobernardyński Znalezienia Krzyża Świętego, Kościół Zwiastowania NMP i klasztor brygidek, Kościół Matki Bożej Anielskiej i klasztor franciszkanów, Cerkiew św.św. Borysa i Gleba, tzw. Kołoża (najstarsza , Białoruś), Apteka jezuicka z 1709 roku, Cerkiew i klasztor bazylianek z XVIII w., Pałac Chreptowiczów z końca XVIII w., zespół zabudowań wzniesionych przez Antoniego Tyzenhauza, dom Elizy Orzeszkowej, pałac Sapiehów z XVII w.

Przejazd do Nowogródka. W programie: zamek wybudowany przez Mendoga z połowy XIII w., barokowy kościół farny p.w. Przemienienia Pańskiego, zbudowany w latach 1719-23 w miejscu kościoła z końca XIV w., fundowanego przez wielkiego księcia Witolda. W lutym 1799r. w kościele został ochrzczony Adam Mickiewicz. W bocznej kaplicy kościoła znajduje się do dzisiaj uwieczniony przez Mickiewicza w inwokacji „Pana Tadeusza” cudowny obraz Matki Bożej Nowogródzkiej. Kościół Dominikanów, kościół i klasztor fundacji wojewody Krzysztofa Chodkiewicza z 1624 r., Dworek Mickiewicza-obecnie mieści się w nim muzeum, dawny Kościół Franciszkanów, późnogotycka cerkiew prawosławna, pw. śś. Borysa i Gleba z 1517 r., Kopiec Mickiewicza. Obiadokolacja. Wyjazd na nocleg do Mińska.

 2 DZIEŃ

Po śniadaniu, zwiedzanie Mińska. W programie Przedmieście Św. Trójcy -tworzące swego rodzaju mińską starówkę z kamienicami z XIX w., Wyspa Łez-pomnik żołnierzom radzieckim, którzy polegli w Afganistanie, Górne Miasto ( dawny Plac Katedralny) z zabytkami z XVII – XVIII w: min.Ratusz, Kościół Przenajświętszej Marii Panny, Katedralny Sobór Św. Ducha z cudowną ikona Matki Boskiej i relikwiami księżnej Zofii Słuckiej, dom Stanisława Moniuszko, Dom polskiego malarza romantyzmu Walentego Wańkowicza, przejazd na Rakowskie Przedmieście z XVII w cerkwią Św. Piotra i Pawła i mińskim gettem. Przejazd na Plac Niepodległości z podziemnym centrum handlowym i Kościołem Św. Symeona i Heleny.

Wyjazd do muzeum na świeżym powietrzu Linia Stalina ( system fortyfikacji i bunkrów, technika wojskowa, samoloty, czołgi działa, można spróbować wojskowej kaszy, postrzelać i przejechać się wozem pancernym). Zwiedzanie ok. 1, 5 godz. Ewentualnie wyjazd od miejscowości Dudutki i zwiedzanie etnograficznego muzeum rzemiosła i rękodzieła ludowego kraju Białoruś: poznamy obyczaje ludowe i tajemnice starożytnych rzemiosł zwiedzając wiatrak, serowarnię, kuźnię, stajnię.Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Wołożyna i zwiedzanie Pałacu Tyszkiewiczów, zabytku architektury klasycystycznej (obecnie mieszczą się tu urzędy administracyjne). Przejazd do Holszan wsi która do 1945 r. była w granicach Polski i skąd pochodzi Zofia Holszańska – królowa Polski, żona Władysława II Jagiełły. Zwiedzanie ruin zamku obronnego pobudowanego przez Pawła Stefana Sapiehę ok. 1610 r, kościoła św. Jana Chrzciciela, cerkwi św. Jerzego w której znajduje się obraz i cząstka relikwii białoruskiej świętej Julianny Holszańskiej drugiej żony wielkiego księcia litewskiego Witolda. Przejazd do Borun i zwiedzanie kościoła i klasztoru o.o. Bazylianów. Przejazd do Krewa miejsca podpisania unii personalnej między Wielkim Księstwem Litewskim i Królestwem Polskim. Następnie animacyjny program „Drogami kontrabandzistów”.

W programie zwiedzanie Rakowa, przekroczenie granicy polsko- rosyjskiej ustanowionej na podstawie Traktatu Ryskiego w 1921 r, zwiedzanie domu mieszkalnego z końca XIX i pocz. XX w, pobyt w dziupli kontrabandzistów, poczęstunek gospodarza, degustacja pesachówki, gry, konkursy, tańce, nieme kino, zdjęcia w mundurach wojskowych z lat 20-tych XX w. Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do miejscowości Mir -perły architektonicznej Grodzieńszczyzny.

W programie zespół pałacowo-parkowy Mirski Zamek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, łączący cechy budowli militarno-fortyfikacyjnej z budowlą pałacową. Zamek zbudowany w XVI w. nie raz zmieniał właścicieli, a wraz z nim swój wystrój i architekturę.Właścicielami Mira byli książęta Iliniczowie, Radziwiłłowie, Wingensztejnowie, Światopołkowie -Mirscy.

Przejazd do Nieświeża, którego właścicielami w XVI w. zostają Radziwiłłowie. Mikołaj Krzysztof Radziwiłł Sierotka (1549–1616) – marszałek wielki litewski ufortyfikował miasto, zbudował zamek i kościół z klasztorem jezuitów. W programie zespół zamkowo-pałacowy, dawna rezydencja Radziwiłłów, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bardzo ważną budowlą Nieświeża jest połączony z zamkiem kościół jezuitów pw. Bożego Ciała, zbudowany w latach 1587 – 1603. Stanowi on mauzoleum 72 członków rodziny Radziwiłłów. Kościół został zaprojektowany przez włoskiego architekta Giana Marię Bernardoni na wzór Il Gesù w Rzymie jako pierwsza na świecie bazylika z kopułą i barokową fasadą, rozpoczynając epokę baroku w Europie Wschodniej. Obiadokolacja, wyjazd do Polski.