Brześć-Skoki-Prużany-Różany-Kosów-Żyrowice-Nieśwież-Mir- Nowogródek-Lida-Grodno 4 dni

Zapytaj o ofertę
Bilety wstępu dodatkowo płatne 7 Eur

Product Description

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem marki zachodniej ( klimatyzacja, wc, dvd), 3 noclegi w pok. 2, 3 os. z łazienkami, 3 śniadania, 4 obiadokolacje, przewodnicy w j. polskim, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, wiza białoruska.

 

 

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

4 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe

Transport

Autokar

   

Białoruś – program wycieczki

1 DZIEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych do Brześcia na Białoruś. Zwiedzanie twierdzy Brzeskiej z pierwszej poł. XIX w, kościoła Podwyższenia Krzyża Śwętego z koronowanym obrazem Matki Boskiej Ocalenia (kopia z rzymskiej bazyliki), sobór prawosławny św. Szymona. Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg (Białoruś).

2 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Skoki – miejsca urodzin Juliana Ursyna Niemcewicza, zwiedzanie kompleksu folwarczno -parkowego z zachowanym dworkiem Niemcewiczów z końca XVIII w. Przejazd do Prużan, zwiedzanie zespołu pałacowego Szwykowskich zbudowanego w stylu włoskiej willi a obecnie muzeum ( eksponaty dworu XIX w z niezwykle cennym eksponatem z XVI w ikoną Ostatnia Wieczerza. Ponadto „białe” sukiennice targowe z 1896 r. oraz kościół i cerkiew z XIX w. Przejazd do Różan- gniazda rodowego Sapiehów, zwiedzanie malowniczych ruin zespołu pałacowego Sapiehów z XVII w, które nie przestają budzić wyobraźni o potędze rodu oraz Kościoła św. Trójcy w Różanach. Przejazd do Kosowa Poleskiego, zwiedzanie kościoła Św. Trójcy w którym przyjął chrzest Tadeusz Kościuszko, zwiedzanie w byłym folwarku Mereczowszczyzna zrekonstruowanego dworku (muzeum)-miejsca urodzin Tadeusza Kościuszki oraz romantycznych ruin Pałacu Pusłowskich. Przejazd do Żyrowic.

Zwiedzanie prawosławnego Monasteru Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Żyrowicach- miejsca pielgrzymek wielu wiernych do cudotwórczej ikony Bogurodzicy. W kompleksie klasztornym znajduje się Sobór Zaśnięcia NMP z cudowna ikoną – najmniejszą ze wszystkich czczonych ikon Matki Boskiej ( 5, 6 cm x 4, 4 cm), budynek klasztorny z celami mnichów oraz Kapliczki Podniesienia Krzyża Świętego i Kapliczki Objawienia, w której do dziś przechowuje się kamień na którym objawiła się Matka Boska. Obiadokolacja w godzinach popołudniowych, nocleg.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Nieświeża, którego właścicielami w XVI w. zostają Radziwiłłowie. Mikołaj Krzysztof Radziwiłł Sierotka (1549–1616) – marszałek wielki litewski ufortyfikował miasto, zbudował zamek i kościół z klasztorem jezuitów. W programie zespół zamkowo-pałacowy, dawna rezydencja Radziwiłłów, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bardzo ważną budowlą Nieświeża jest połączony z zamkiem kościół jezuitów pw. Bożego Ciała, zbudowany w latach 1587 – 1603. Stanowi on mauzoleum 72 członków rodziny Radziwiłłów. Kościół został zaprojektowany przez włoskiego architekta Giana Marię Bernardoni na wzór Il Gesù w Rzymie jako pierwsza na świecie bazylika z kopułą i barokową fasadą, rozpoczynając epokę baroku w Europie Wschodniej.

Przejazd do miejscowości Mir -perły architektonicznej Grodzieńszczyzny. W programie zespół pałacowo-parkowy Mirski Zamek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, łączący cechy budowli militarno-fortyfikacyjnej z budowlą pałacową. Zamek zbudowany w XVI w. nie raz zmieniał właścicieli, a wraz z nim swój wystrój i architekturę.Właścicielami Mira byli książęta Iliniczowie, Radziwiłłowie, Wingensztejnowie, Światopołkowie-Mirscy.

Przejazd do Nowogródka. W programie: zamek wybudowany przez Mendoga z połowy XIII w., barokowy kościół farny p.w. Przemienienia Pańskiego, zbudowany w latach 1719-23 w miejscu kościoła z końca XIV w., fundowanego przez wielkiego księcia Witolda. W lutym 1799r. w kościele został ochrzczony Adam Mickiewicz. W bocznej kaplicy kościoła znajduje się do dzisiaj uwieczniony przez Mickiewicza w inwokacji „Pana Tadeusza” cudowny obraz Matki Bożej Nowogródzkiej. Kościół Dominikanów, kościół i klasztor fundacji wojewody Krzysztofa Chodkiewicza z 1624 r., Dworek Mickiewicza-obecnie mieści się w nim muzeum, dawny Kościół Franciszkanów, późnogotycka cerkiew prawosławna, pw. śś. Borysa i Gleba z 1517 r., Kopiec Mickiewicza. Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Lidy: Zamku Giedymina- majestatycznego zamku-twierdzy oraz kościoła farnego Podniesienia Krzyża Świętego zbudowanego wg stylu wileńskiego baroku. Przejazd do Grodna. W programie Stary Zamek (zamek królewski w Grodnie, miejsce sejmów walnych I Rzeczypospolitej), Nowy Zamek (nowy pałac królewski wzniesiony w Grodnie w latach 1734-1751 za czasów panowania Augusta III jako letnia rezydencja królów Polski i wielkich książąt litewskich), Kościół Znalezienia Św. Krzyża i klasztor bernardynów, Cerkiew św.św. Borysa i Gleba, tzw. Kołoża (najstarsza w Białorusi), cerkiew i monaster żeński Narodzenia Marii Panny, Pałac Chreptowiczów z końca XVIII w., Plac Sowiecki ( Plac Stefana Batorego), pojezuicki kościół św. Ksawerego z cudownym obrazem NMP Studenckiej(farny), Pałac Brzostowskich nazywany Batorówką, Kościół Zwiastowania i klasztor brygidek, zespół zabudowań wzniesionych przez Antoniego Tyzenhauza, dom Elizy Orzeszkowej. Obiadokolacja, wyjazd do Polski.