Białoruś | Grodno- Małomażejkowo-Lida-Nowogródek-Zaosie 2 dni

Zapytaj o ofertę
Bilety wstępu dodatkowo płatne

Product Description

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem marki zachodniej ( klimatyzacja, wc, dvd), 1 nocleg w pok. 2, 3 os. z łazienkami, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje, przewdnicy w j. polskim, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, wiza białoruska.

 

 

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

2 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe

Transport

Autokar

   

Białoruś – program zwiedzania

1 DZIEŃ

Wyjazd na Białoruś  we wczesnych godzinach rannych do Grodna. W programie Stary Zamek (zamek królewski w Grodnie, miejsce sejmów walnych I Rzeczypospolitej), Nowy Zamek (nowy pałac królewski wzniesiony w Grodnie w latach 1734-1751 za czasów panowania Augusta III jako letnia rezydencja królów Polski i wielkich książąt litewskich), Kościół pojezuicki, Kościół pobernardyński Znalezienia Krzyża Świętego, Kościół Zwiastowania NMP i klasztor brygidek, Kościół Matki Bożej Anielskiej i klasztor franciszkanów, Cerkiew św.św. Borysa i Gleba, tzw. Kołoża (najstarsza w Białorusi), Apteka jezuicka z 1709 roku, Cerkiew i klasztor bazylianek z XVIII w., Pałac Chreptowiczów z końca XVIII w., zespół zabudowań wzniesionych przez Antoniego Tyzenhauza, dom Elizy Orzeszkowej, pałac Sapiehów z XVII w. Przejazd na nocleg, po drodze zwiedzanie k/ Małomażejkowa unikatowej cerkwi z XVI w zwanej “Murowanką”, łączącą jednocześnie średniowieczną architekturę sakralną i obronną. Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Lidy i zwiedzanie Zamku Giedymina- majestatycznego zamku-twierdzy oraz kościoła farnego Podniesienia Krzyża Świętego zbudowanego wg stylu baroku wileńskiego. Przejazd do Nowogródka. W programie: zamek wybudowany przez Mendoga z połowy XIII w., barokowy kościół farny p.w. Przemienienia Pańskiego, zbudowany w latach 1719-23 w miejscu kościoła z końca XIV w., fundowanego przez wielkiego księcia Witolda.

W lutym 1799r. w kościele został ochrzczony Adam Mickiewicz. W bocznej kaplicy kościoła znajduje się do dzisiaj uwieczniony przez Mickiewicza w inwokacji „Pana Tadeusza” cudowny obraz Matki Bożej Nowogródzkiej. Kościół Dominikanów, kościół i klasztor fundacji wojewody Krzysztofa Chodkiewicza z 1624 r., Dworek Mickiewicza-obecnie mieści się w nim muzeum, dawny Kościół Franciszkanów, późnogotycka cerkiew prawosławna, pw. śś. Borysa i Gleba z 1517 r., Kopiec Mickiewicza. Przejazd do Zaosia. Zwiedzanie zrekonstruowanego zespołu dworskiego w dawnym folwarku Mickiewiczów. Zobaczymy kryty strzechą dworek, oborę , stodołę, studnię z żurawiem, piętrowy podcieniowy spichlerzyk. Przejazd nad Jezioro Świteź nad którym często bywał Adam Mickiewicz i zachwycał się jego pięknem. Obiadokolacja, wyjazd do Polski.