Białoruś | Grodno-Mińsk-Mir-Nieśwież-Synkowicze 3 dni

Zapytaj o ofertę
Bilety wstępu dodatkowo płatne

Product Description

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem marki zachodniej ( klimatyzacja, wc, dvd), 2 noclegi w Mińsku w pok. 2 os. z łazienkami, 2 śniadania, 3 obiadokolacje,przewodnicy w j. polskim i rosyjskim, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, wiza białoruska.

 

 

 

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

3 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe

Transport

Autokar

   

Białoruś – program zwiedzania

1 DZIEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych na Białoruś do Grodna. W programie Stary Zamek (zamek królewski w Grodnie, miejsce sejmów walnych I Rzeczypospolitej), Nowy Zamek (nowy pałac królewski wzniesiony w Grodnie w latach 1734-1751 za czasów panowania Augusta III jako letnia rezydencja królów Polski i wielkich książąt litewskich), Kościół Znalezienia Św. Krzyża i klasztor bernardynów, Cerkiew św.św. Borysa i Gleba, tzw. Kołoża (najstarsza w Białorusi), cerkiew i monaster żeński Narodzenia Marii Panny, Pałac Chreptowiczów z końca XVIII w., Plac Sowiecki ( Plac Stefana Batorego), pojezuicki kościół św. Ksawerego z cudownym obrazem NMP Studenckiej(farny), Pałac Brzostowskich nazywany Batorówką, Kościół Zwiastowania i klasztor brygidek, zespół zabudowań wzniesionych przez Antoniego Tyzenhauza, dom Elizy Orzeszkowej. Wyjazd do Mińska, obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu, zwiedzanie Mińska. W programie Przedmieście Św. Trójcy -tworzące swego rodzaju mińską starówkę z kamienicami z XIX w., Wyspa Łez-pomnik żołnierzom radzieckim, którzy polegli w Afganistanie, Górne Miasto( dawny Plac Katedralny) z zabytkami z XVII -XVIII w: min.Ratusz, Kościół Przenajświętszej Marii Panny, Katedralny Sobór Św. Ducha z cudowną ikona Matki Boskiej i relikwiami księżnej Zofii Słuckiej, dom Stanisława Moniuszko, Dom polskiego malarza romantyzmu Walentego Wańkowicza, przejazd na Rakowskie Przedmieście z XVII w cerkwią Św. Piotra i Pawła i mińskim gettem. Przejazd na Plac Niepodległości z podziemnym centrum handlowym i Kościołem Św. Symeona i Heleny.

Wyjazd do miejscowości Mir -perły architektonicznej Grodzieńszczyzny. W programie zespół pałacowo-parkowy Mirski Zamek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, łączący cechy budowli militarno-fortyfikacyjnej z budowlą pałacową. Zamek zbudowany w XVI w. nie raz zmieniał właścicieli, a wraz z nim swój wystrój i architekturę.Właścicielami Mira byli książęta Iliniczowie, Radziwiłłowie, Wingensztejnowie, Światopołkowie -Mirscy. Obiadokolacja i nocleg w Mińsku.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Nieświeża, którego właścicielami w XVI w. zostają Radziwiłłowie. Mikołaj Krzysztof Radziwiłł Sierotka (1549–1616) – marszałek wielki litewski ufortyfikował miasto, zbudował zamek i kościół z klasztorem jezuitów. W programie zespół zamkowo-pałacowy, dawna rezydencja Radziwiłłów, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bardzo ważną budowlą Nieświeża jest połączony z zamkiem kościół jezuitów pw. Bożego Ciała, zbudowany w latach 1587 – 1603. Stanowi on mauzoleum 72 członków rodziny Radziwiłłów. Kościół został zaprojektowany przez włoskiego architekta Giana Marię Bernardoni na wzór Il Gesù w Rzymie jako pierwsza na świecie bazylika z kopułą i barokową fasadą, rozpoczynając epokę baroku w Europie Wschodniej. Przejazd do Synkowicz. Zwiedzanie najstarszej na Białorusi świątyni o charakterze obronnym z końca XV w. Obiadokolacja na Białoruśi i wyjazd do Polski.