Białoruś | Żyrowice-Nieśwież-Mir-Mińsk-Nowogródek 3 dni

Zapytaj o ofertę
Bilety wstępu dodatkowo płatne

Product Description

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem marki zachodniej ( klimatyzacja, wc, dvd), 2 noclegi w pok. 2, 3 os. z łazienkami, 2 śniadania, 3 obiadokolacje,przewodnicy w j. polskim i rosyjskim, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, wiza białoruska.

 

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

3 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe

Transport

Autokar

   

Białoruś – program wycieczki

1 DZIEŃ

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych na Białoruś do Żyrowic. Zwiedzanie prawosławnego Monasteru Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Żyrowicach- miejsca pielgrzymek wielu wiernych do cudotwórczej ikony Bogurodzicy. W kompleksie klasztornym znajduje się Sobór Zaśnięcia NMP z cudowna ikoną – najmniejszą ze wszystkich czczonych ikon Matki Boskiej ( 5, 6 cm x 4, 4 cm), budynek klasztorny z celami mnichów oraz Kapliczki Podniesienia Krzyża Świętego i Kapliczki Objawienia, w której do dziś przechowuje się kamień na którym objawiła się Matka Boska.

Przejazd do Nieświeża, którego właścicielami w XVI w. zostają Radziwiłłowie. Mikołaj Krzysztof Radziwiłł Sierotka (1549–1616) – marszałek wielki litewski ufortyfikował miasto, zbudował zamek i kościół z klasztorem jezuitów. W programie zespół zamkowo-pałacowy, dawna rezydencja Radziwiłłów, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bardzo ważną budowlą Nieświeża jest połączony z zamkiem kościół jezuitów pw. Bożego Ciała, zbudowany w latach 1587 – 1603. Stanowi on mauzoleum 72 członków rodziny Radziwiłłów. Kościół został zaprojektowany przez włoskiego architekta Giana Marię Bernardoni na wzór Il Gesù w Rzymie jako pierwsza na świecie bazylika z kopułą i barokową fasadą, rozpoczynając epokę baroku w Europie Wschodniej. Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg w Mińsku.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu, zwiedzanie Mińska. W programie Przedmieście Św. Trójcy -tworzące swego rodzaju mińską starówkę z kamienicami z XIX w., Wyspa Łez-pomnik żołnierzom radzieckim, którzy polegli w Afganistanie, Górne Miasto( dawny Plac Katedralny) z zabytkami z XVII – XVIII w: min.Ratusz, Kościół Przenajświętszej Marii Panny, Katedralny Sobór Św. Ducha z cudowną ikona Matki Boskiej i relikwiami księżnej Zofii Słuckiej, dom Stanisława Moniuszko, Dom polskiego malarza romantyzmu Walentego Wańkowicza, przejazd na Rakowskie Przedmieście z XVII w cerkwią Św. Piotra i Pawła i mińskim gettem. Przejazd na Plac Niepodległości z podziemnym centrum handlowym i Kościołem Św. Symeona i Heleny.

Dalszy program wycieczki do wyboru:

1) Wyjazd z Mińska na animacyjny program „Drogami kontrabandzistów”. W programie zwiedzanie Rakowa, przekroczenie granicy polsko- rosyjskiej ustanowionej na podstawie Traktatu Ryskiego w 1921 r, zwiedzanie domu mieszkalnego z końca XIX i pocz. XX w, pobyt w dziupli kontrabandzistów, poczęstunek gospodarza, degustacja pesachówki, gry, konkursy, tańce, nieme kino, zdjęcia w mundurach wojskowych z lat 20-tych XX w.

2) Wyjazd do muzeum na świeżym powietrzu Linia Stalina ( system fortyfikacji i bunkrów, technika wojskowa, samoloty, czołgi działa, można spróbować wojskowej kaszy, postrzelać i przejechać się wozem pancernym). Zwiedzanie ok. 1, 5 godz.

3) Wyjazd do miejscowości Dudutki i zwiedzanie etnograficznego muzeum rzemiosła i rękodzieła ludowego Białorusi: poznamy obyczaje ludowe i tajemnice starożytnych rzemiosł zwiedzając wiatrak, serowarnię, kuźnię, stajnię.

Obiadokolacja w późnych godzinach popołudniowych, nocleg w Mińsku – stolicy pięknego kraju Białoruś.

 3 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do miejscowości Mir -perły architektonicznej Grodzieńszczyzny. W programie zespół pałacowo-parkowy Mirski Zamek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, łączący cechy budowli militarno-fortyfikacyjnej z budowlą pałacową. Zamek zbudowany w XVI w. nie raz zmieniał właścicieli, a wraz z nim swój wystrój i architekturę.Właścicielami Mira byli książęta Iliniczowie, Radziwiłłowie, Wingensztejnowie, Światopołkowie -Mirscy.

Przejazd do Nowogródka. W programie: zamek wybudowany przez Mendoga z połowy XIII w., barokowy kościół farny p.w. Przemienienia Pańskiego, zbudowany w latach 1719-23 w miejscu kościoła z końca XIV w., fundowanego przez wielkiego księcia Witolda. W lutym 1799r. w kościele został ochrzczony Adam Mickiewicz. W bocznej kaplicy kościoła znajduje się do dzisiaj uwieczniony przez Mickiewicza w inwokacji „Pana Tadeusza” cudowny obraz Matki Bożej Nowogródzkiej. Kościół Dominikanów, kościół i klasztor fundacji wojewody Krzysztofa Chodkiewicza z 1624 r., Dworek Mickiewicza-obecnie mieści się w nim muzeum, dawny Kościół Franciszkanów, późnogotycka cerkiew prawosławna, pw. śś. Borysa i Gleba z 1517 r., Kopiec Mickiewicza. Obiadokolacja na Białorusi, wyjazd do Polski.