Białoruś | Nieśwież-Mir-Lida-Grodno 2 dni

Zapytaj o ofertę
Bilety wstępu dodatkowo płatne

Product Description

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem marki zachodniej ( klimatyzacja, wc, dvd), 1 nocleg w pok. 2, 3 os. z łazienkami, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje, przewodnicy w j. polskim i rosyjskim, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, wiza białoruska.

Additional Information

Kierunek

Białoruś

Cena

informacja w biurze

Długość wycieczek

2 dni

Grupa

40

Wycieczki

Firmowe

Transport

Autokar

   

Białoruś – program zwiedzania

1 DZIEŃ

Wyjazd na Białoruś  we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Nieświeża, którego właścicielami w XVI w. zostają Radziwiłłowie. Mikołaj Krzysztof Radziwiłł Sierotka (1549–1616) – marszałek wielki litewski ufortyfikował miasto, zbudował zamek i kościół z klasztorem jezuitów. W programie zespół zamkowo-pałacowy, dawna rezydencja Radziwiłłów, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Bardzo ważną budowlą Nieświeża jest połączony z zamkiem kościół jezuitów pw. Bożego Ciała, zbudowany w latach 1587 – 1603. Stanowi on mauzoleum 72 członków rodziny Radziwiłłów.

Kościół został zaprojektowany przez włoskiego architekta Giana Marię Bernardoni na wzór Il Gesù w Rzymie jako pierwsza na świecie bazylika z kopułą i barokową fasadą rozpoczynająca epokę baroku w Europie Wschodniej. Przejazd do miejscowości Mir -perły architektonicznej Grodzieńszczyzny. W programie Mirski Zamek- zespół pałacowo-parkowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, łączący cechy budowli militarno-fortyfikacyjnej z budowlą pałacową. Zamek zbudowany w XVI w. nie raz zmieniał właścicieli, a wraz z nim swój wystrój i architekturę.Właścicielami Mira byli książęta Iliniczowie, Radziwiłłowie, Wingensztejnowie, Światopołkowie -Mirscy. Obiadokolacja i nocleg w późnych godzinach popołudniowych

2 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Lidy i zwiedzanie Zamku Giedymina- majestatycznego zamku-twierdzy oraz kościoła farnego Podniesienia Krzyża Świętego zbudowanego wg stylu baroku wileńskiego.

Następnie przejazd do Grodna. W programie Stary Zamek (zamek królewski w Grodnie, miejsce sejmów walnych I Rzeczypospolitej), Nowy Zamek (nowy pałac królewski wzniesiony w Grodnie w latach 1734-1751 za czasów panowania Augusta III jako letnia rezydencja królów Polski i wielkich książąt litewskich), Kościół pojezuicki, Kościół pobernardyński Znalezienia Krzyża Świętego, Kościół Zwiastowania NMP i klasztor brygidek, Kościół Matki Bożej Anielskiej i klasztor franciszkanów, Cerkiew św.św. Borysa i Gleba, tzw. Kołoża (najstarsza w Bialorusi), Apteka jezuicka z 1709 roku, Cerkiew i klasztor bazylianek z XVIII w., Pałac Chreptowiczów z końca XVIII w., zespół zabudowań wzniesionych przez Antoniego Tyzenhauza, dom Elizy Orzeszkowej, pałac Sapiehów z XVII w. Obiadokolacja, wyjazd do Polski.